2018. March 17.

Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a Lábatlani Református Egyházközség honlapján

 
  Kezdőlap arrow ALAPÍTVÁNYUNKRÓL
 
Kezdőlap
- - - - - - -
Hitvallásunk
Irott prédikációk
- - - - - - -
Lelkészünk
Fotógaléria
ALAPÍTVÁNYUNKRÓL
Közhasznúsági jelentések
GYÜLEKEZETI ÚJSÁG
Gyülekezetünkről
GYÜLEKEZETTÖRTÉNET
ALAPÍTVÁNYUNKRÓL
irott predikációk
ALAPÍTVÁNYUNKRÓL Nyomtatás E-mail
2007. July 25.
A LÁBATLANI REFORMÁTUS EGYHÁZKÖZSÉG CÉLKITŰZÉSEINEK TÁMOGATÁSÁRA ALAPÍTVÁNY
ALAPÍTVÁNYUNK ADÓSZÁMA: 18609879-1-11
KÉPVISELŐJE:  CSATHÓ ISTVÁN
SZÉKHELYE:  2541 LÁBATLAN, DÓZSA GYÖRGY ÚT 112.

BANKSZÁMLASZÁMUNK: Pannon Takarékszövetkezet Lábatlani Kirendeltség
63200205-11042923


1999-ben létrehozott Alapítványunk ("A Lábatlani Református Egyházközség Célkitűzéseinek Támogatására Alapítvány") már számos területen támogatta az Egyházközség tevékenységét, társadalmi, karitatív, ifjúsági, kulturális és hagyományőrző célkitűzéseit.

Anyagi lehetőségeihez mérten járult hozzá  műemléktemplomunk felújításához, környezetének rendbetételéhez.  2005-ben  a Holcim Hungária Rt. 300.000.-Ft-os támogatásával  a Dózsa György utca felőli kerítés-szakaszt  újjáépítettük. A régi drótkerítést elbontottuk, új alapot építettünk, melyre falécezés került. Mindez nagy mértékben járult hozzá településünk arculatának fejlesztéséhez, szebbé tételéhez.

2006-ban egy kisebb faragott kaput állítottunk fel a gyülekezeti teremhez vezető utcai bejárathoz.

2004. óta minden adventben kb. 75-80 idős embernek és kb. 40 hátrányos helyzetű gyermeknek ajándékozunk karácsonyi csomagot Lábatlanon, Nyergesújfalun és Süttőn.

2005. áprilisában látogatást tettünk erdélyi testvérgyülekezetünknél: a Marosvásárhely mellett található Székes falucskában, ahol átadtuk a helyi református egyház számára Alapítványunk 50.000.-Ft-os támogatását.

2006. tavaszán a NCA Nemzetközi Civil Kapcsolatok és Európai Integráció Kollégiuma pályázatán elnyert 300.000.-Ft-os pályázati támogatásból szervezhettük meg énekkari találkozónkat a Bartók-év jegyében, székesi és csejdi, karvai, valamint lábatlani kórusok részvételével.

2006. szeptemberében egy gyűjtés keretében szintén 50.000.-Ft-os anyagi támogatást nyújtottunk a bezárásra ítélt székesi kisiskola felújítására.

Alapítványunk nemcsak a szűkebb református közösséget, de a több, mint  5000 lélekszámmal bíró települést is gazdagította, és tevékenységével hozzájárult ahhoz, hogy Lábatlan a 2004. esztendőben városi rangra emelkedhessen.

ALAPÍTVÁNYUNK KURATÓRIUMI ELNÖKE:

-CSATHÓ ISTVÁN

ALAPÍTVÁNYUNK TITKÁRA:

- CZENÉNÉ GYŐRI ERZSÉBET

KURATÓRIUMI TAGOK:

1. BAUERNÉ BAKES GABRIELLA;

2. CSAPÓ GÉZA;

3. DARÓCZI GABRIELLA;

4 ÓVÁRI ZSUZSANNA;

5. SZILÁGYI JUDIT.